Zpět na novinky Václav Marek a jeho Blue Star

V úterý 14.ledna 2020 přijďte na Václav Marek a jeho Blue Star. Místo konání: Petrof Gallery, Hradec Králové. Začátek v 19:00 hodin.

Přijďte si do kulturního centra PETROF Gallery poslechnout nezapomenutelné melodie ze zlaté éry českého swingu. Zveme vás na novoroční vystoupení Václava Marka a jeho Blue Star s názvem Tiše padá sníh. Poslechněte si hity swingové hudby 30. a 40. let 20. století, které zahájí další koncertní šňůru v PETROF Gallery. Celkový dojem z vystoupení navíc dokreslí dobová stylizace vystupujících s profesionálním vstupem konferenciéra Milana Marka a šéfa ansámblu Václava Marka. Těšit se můžete na pořádnou dávku swingu.

Vystupující:

  • Václav Marek
  • Blue Star

Program:
Večerem zazní hity nejznámějších šlágrů swingové a taneční hudby 30. a 40. let 20. století. Uslyšíte písně jako jsou např.: Jen pro ten dnešní den; Slunečnice; Dívka v modrém; Říkej mi to prosím potichoučku; Děkuji, bylo to krásné; aj.

Blue Star:
Modrá barva. Barva moře, nebe, hvězd, ale také jazzu, swingu i blues. Hotel Modrá hvězda, hvězda, která svítí …
To vše a mnohem víc může znamenat název swingového orchestru pod vedením zakladatele a kapelníka Václava Marka. Ansámbl Blue Star hraje od roku 1999, nicméně než se dostal do povědomí posluchačů napříč celou republikou, stálo to všechny jeho členy spoustu vytrvalé práce a úsilí. Podle Václava Marka je důležité mít kolem sebe lidi, které hudba 30. a 40. let skutečně baví, jsou spolu za jedno a dělají ji s láskou.
Za dobu svého působení mají za sebou Blue Star nespočet vystoupení, spolupráci s různými divadly a kulturními centry (Národní divadlo Praha, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Semafor, Betlémská kaple, Pražský hrad aj.) i zahraniční hostování po zemích Evropy (Slovensko, Polsko, Německo, Belgie) a Asie (Vietnam). Soubor pravidelně účinkuje na vlnách českých rozhlasových a televizních stanic. Natáčí zvukové nosiče CD a objevil se například i v mezinárodním filmu Anthropoid. S orchestrem Blue Star spolupracuje řada předních osobností české kulturní scény.
www.blue-star.cz

Dress code: Semi Formal

více info

Další pořádané kulturní akce

MARTIN LOEW – ZÁPAD USA

V pondělí 27.ledna 2020 přijďte na přednášku: Martin Loew – Západ USA. Místo konání: Adalbertinum Hradec Králové. Začátek v 19:00 hodin. Jarní cesta americkým státem Oregon od pobřeží Pacifiku k zasněženým vrcholům Kaskádového pohoří. Příběh dobrodružné cesty plný úžasných fotografií a poutavého vyprávění: Od Kráterového jezera k velké řece Columbia. […]

Stopem se psem v Asii

V úterý 28.ledna 2020 přijďte na přednášku: Stopem se psem v Asii. Místo konání: Náplavka Hradec Králové. Začátek v 18:00 hodin.  

Vojtěch DYK & B-SIDE BAND – 10 LET BEAT VE SWINGU

V úterý 28.ledna 2020 přijďte na koncert: Vojtěch Dyk a B-Side Band. Místo konání: Aldis Hradec Králové. Začátek v 19:30 hodin. Předprodej vstupenek https://www.ticketportal.cz/event/Vojtech-DYK-B-SIDE-BAND-10-LET-BEAT-VE-SWINGU?idp=1343496 nebo osobně v Infocentru, Eliščino nábřeží, Hradec Králové více info

Zpět na novinky