Rozhledna Ruprechtický Špičák

V jednoduchosti je síla. Takto by se dala pojmenovat tato vyhlídková věž – rozhledna. Rozhledna se nachází na nejvyšší hoře Javořích hor v české

části (Javoří hory zasahují i do Polska). Javoří hory leží v české části v  CHKO Broumovsko.

Pojďme se zmínit o té jednoduchosti. Rozhledna je kovové konstrukce, nejsou na ní žádné složité prvky a svůj účel jako rozhledny naplno splňuje. Rozhledna se nachází v 880 metrové výšce nad mořem a je celkově vysoká 30 metrů s vyhlídkovou plošinou 24 metrů. Tato stavba, která byla oficiálně otevřena 1. Září 2002 se začala stavět v roce 2000 po dlouhých úvahách radnice v Meziměstí a jejich finančních prostředcích. Jelikož finanční náklady na výstavbu byly příliš veliké, stala se radnice alespoň garantem této stavby a rozhlednu vystavila jiná společnost. Po zdolání 100 schodů se Vám naskytnou úžasná panoramata nejen na celé Javoří hory, ale také krásný výhled na Broumovsko, Krkonoše, Orlické hory a také Soví hory, které leží v Polsku. Rozhledna má své dvojče – sestru nedaleko Králík na vrcholu Val, která je také vícefunkční rozhlednou a zároveň slouží jako vysílač mobilního operátora.

 Nejsnadnější cestou jak se na Ruprechtický Špičák dostat je po turistických značeních. Z Meziměstí to je přibližně 7 km, a je to turistické značení modré barvy. Pokud byste radši chtěli barvu žlutou, tak využijte právě toto turistické značení z Ruprechtic kde je to cca 3 km. Jestliže jste pro vlastní cestu autem a nechtělo by se Vám jít po svých, máte možnost zaparkovat na konci města Ruprechtic, kde je odstavná plocha pro Vaše automobily a poté je to jen 2 km na rozhlednu.

GPS: 50°39’39.489″N, 16°16’51.031″E