Koupaliště Dachova u Hořic

 

Koupaliště Dachova u Hořic je vzdáleno od Hradce Králové 28 km, což je půl hodinka cesty autem, směrem na Sadovou, Hořice a Dachovy. Pro lepší orientaci využijte

GPS: 50°22’57.933″N, 15°38’31.023″E

Otevírací doba:

Květen a září pouze jako sluneční lázně BEZ koupání – denně od 10 do 19 hod.

Koupání povoleno od 1.6. do 31.8.

tel.: 493624114

 

Vybavení

písečná i travnatá pláž, stolní tenis, petang, volejbal, fotbal, plážový volejbal
občerstvení, ubytování v chatkách, ubytování ve stanech, WC, kabinky, sprchy

Pod severními svahy Hořického chlumu leží mezi lesy rekreační osada Dachovy s hotelem, staročeskou hospodou a přírodním koupalištěm. Koupaliště se stylovými dřevěnými kabinami, písečnou pláží (tzv. slunečními lázněmi) a hřištěm vzniklo v roce 1925 podle projektu profesora hořické sochařsko — kamenické školy a cestovatele Ing. arch. Karla Bachury (1878 — 1961) na místě bývalého dachovského rybníka.

Koupaliště je vybaveno 2m skokánkem a oblíbeným dřevěným ostrůvkem uprostřed. Rozloha vodní plochy je 8000m2, maximální hloubka v okolí skokánku pak 3m, v okrajové části je zvláštní oddělení pro neplavce a brouzdaliště pro děti. Obvykle silný přítok z okolního zalesněného svahu a kamenný podklad koupaliště zajišťují kvalitní a křišťálově čistou vodu. Důkazem toho je zdejší výskyt vzácného a na čistou vodu citlivého čolka horského, jehož odchyt je ovšem přísně zakázán a trestán. O kráse a popularitě dachovského koupaliště svědčí obliba u lidí i fakt, že se zde natáčel film režiséra Otokára Schmidta Eliška má ráda divočinu. Okolí koupaliště je protkáno několika turistickými stezkami, z nichž nejznámější jsou Malátova a Fléglova, které dovedou lesními zátišími turistu zpět do Hořic. V blízkosti koupaliště při Malátově stezce vyvěrá pramen Kalíšek, v dobách Temna místo tajných schůzek nekatolíků.

CENÍK

Zdroj: http://www.tshorice.cz/koupaliste/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-12987050

Zdroj foto: www.infocentrum.horice.org/o-meste/pamatky/koupaliste-dachova