Zpět na novinky ZOO koutek v Klopotovském údolí a naučná stezka

Zdroj foto: www.novemestonm.cz

V Novém Městě nad Metují se nachází ZOO koutek v Klopotovském údolí. Z Hradce Králové to je 34km, což je asi 45 minut cesty autem směrem na Černilov, Královu Lhotu, Bohuslavice, Krčín a Nové Město nad Metují.

GPS: N 50°20.34562′, E 16°9.73243′

Uvidíte zde oboru s divokými prasaty, které se nachájí krmit i drbat :). Jsou zde i voliéry s divokými krocany a dalším ptactvem – koroptve, perličky, krocani. Dále je zde obora s vysokou zvěří – srnčí a jeleni.

Od obory můžete pokračovat po naučné stezce, která má 12 zastavení s interaktivními prvky – přiřazování zvířecích stop, poměřte své síly ve skoku s lesními zvířátky nebo poslouchejte zvuky dřeva.

Cestou uvidíte Čertovu šlápotu v potoce, Čertovu díru (jedná se o malou jeskyňku ve skále), Lesníkovu studánku, Mertovu díru. Naučná stezka je dlouhá asi 1,2 km.

Zpátky se vydáme stejnou cestou.

 

 

 

Další pořádané kulturní akce

Jezero Lhota

Zdroj foto: www.jezero-lhota.cz Jezero Lhota je od Hradce Králové vzdáleno cca 120 km, což je asi hodina a půl cesty autem. Po dálnici do Prahy, pak uhnout směrem na Brandýs nad Labem a na Lhotu. Jezero Lhota je jedno z nejkásnějších přírodních areálů v České republice. Zaparkujte na parkovišti: GPS […]

PROGRAM 2022 RESTAURACE & ZAHRADNÍ AREÁL U LETCŮ HRADEC KRÁLOVÉ

  Těšíme se na Vás v nové sezóně 2022, program budeme postupně doplňovat a rozšiřovat. Doufáme, že nebudeme musetomezovat náš program a konečně odehrajeme celou sezónu dle našich představ.  

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM HRADEC KRÁLOVÉ – PROGRAM

  Navštivte hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové, aktuální program najdete ZDE.

Zpět na novinky