Zpět na novinky Ze Zemské brány na Pašeráckou lávku a k chatě Rampušák

 

Zemská brána se nachází v Bartošovicích v Orlických horách. Z Hradce Králové to je 70km, což je asi hodinka a 20 minut cesty autem, směrem na Třebechovice nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí, Vamberk, Žamberk a Bartošovice v Orlických horách.

Zaparkujeme na parkovišti: GPS 50°8’33.941″N, 16°34’47.014″E

Z parkoviště musíme přejít silnici a vydáme se doleva – půjdeme asi 100 metrů po silnici a poté zabočíme doprava na zelenou turistickou značku. Začíná zde naučná stezka Zemská brána.

Asi po 0,5 km dojdeme k Pašerácké lávce. Po přejití lávky se vydáme doprava po modré turistické značce. Až dojdeme k rozcestníku U Pašerácké lávky. Zde zabočíme doprava – po modré a červené turistické značce. Půjdeme po Hřebenovce, Jiráskově cestě.

Od rozcestníku U Pašerácké lávky po ujití 550 metrů dojdeme k chatě U Rampušáka, kde si můžeme odpočinout a občerstvit se.

Od chaty půjdeme dále po modré a současně červené turistické značce a po 300 metrech dojdeme na parkoviště.

Celková délka trasy 1,6 km.

MAPA TRASY ZDE

Další pořádané kulturní akce

Jezero Lhota

Zdroj foto: www.jezero-lhota.cz Jezero Lhota je od Hradce Králové vzdáleno cca 120 km, což je asi hodina a půl cesty autem. Po dálnici do Prahy, pak uhnout směrem na Brandýs nad Labem a na Lhotu. Jezero Lhota je jedno z nejkásnějších přírodních areálů v České republice. Zaparkujte na parkovišti: GPS […]

PROGRAM 2022 RESTAURACE & ZAHRADNÍ AREÁL U LETCŮ HRADEC KRÁLOVÉ

  Těšíme se na Vás v nové sezóně 2022, program budeme postupně doplňovat a rozšiřovat. Doufáme, že nebudeme musetomezovat náš program a konečně odehrajeme celou sezónu dle našich představ.  

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM HRADEC KRÁLOVÉ – PROGRAM

  Navštivte hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové, aktuální program najdete ZDE.

Zpět na novinky