Zpět na novinky Pohádková procházka za strašidly kolem rybníku Pardoubek

 

Pohádková procházka za strašidly kolem rybníku Pardoubek se nachází v Lázních Bělohrad. Z Hradce Králové to je 36km, což je asi 45 minut cesty autem směrem na Sadovou, Hořice, Lukavec u Hořic a Lázně Bělohrad.

Zaparkovat můžeme na parkovišti jehož GPS je: 50°25’44.371″N, 15°35’36.317″E

– parkoviště je placené

Hned u parkoviště se nachází dětské hřiště u Pardoubku. Odtud se vydáme na pohádkovou procházku za strašidly kolem rybníku. Délka trasy je cca 1 km. Trasa je zpěvněná, vhodná i pro kočárky.

Jedná se o nenáročnou stezku, která je hlavně určena malým dětem. Kolem rybníku jsou dřevěné sochy od Jana Paďoura z Jaroměře, Roberta Musila z Hořic a Jaroslava Suchardy z Valdic.

Dozvíte se zde povídku o tom, jak to bylo se strážcem rybníka vodníkem Pardoubkem, krásnou vodní pannou nebo jak dopadla ševcova žena.

Děti určitě ocení pohoupání na čertovském jazyku a vstoupí pekelnou branou až do pekla.

Kolem rybníku najdete i cvičební prvky, takže si výlet užijí i dospělí 🙂 a udělají něco pro své zdraví.

MAPA ZDE

 

Další pořádané kulturní akce

Vyhlídková věž na Chlumu, rybník Hluboký – Slatiňany

  Z Hradce Králové do Slatiňan to je 41 km, což je asi 37 minut cesty autem, směrem na Pardubice, Chrudim a Slatiňany. Auto zaparkujeme u restaurace Monaco GPS: 49°54’29.585″N, 15°48’8.539″E U restaurace se nachází dětské hriště, my se vydáme dále po asfaltové cestě a napojíme se na zelenou turistickou […]

Jezero Lhota

Zdroj foto: www.jezero-lhota.cz Jezero Lhota je od Hradce Králové vzdáleno cca 120 km, což je asi hodina a půl cesty autem. Po dálnici do Prahy, pak uhnout směrem na Brandýs nad Labem a na Lhotu. Jezero Lhota je jedno z nejkásnějších přírodních areálů v České republice. Zaparkujte na parkovišti: GPS […]

PROGRAM 2022 RESTAURACE & ZAHRADNÍ AREÁL U LETCŮ HRADEC KRÁLOVÉ

  Těšíme se na Vás v nové sezóně 2022, program budeme postupně doplňovat a rozšiřovat. Doufáme, že nebudeme musetomezovat náš program a konečně odehrajeme celou sezónu dle našich představ.  

Zpět na novinky