Zpět na novinky Libušina studánka, altán a dětské hřiště – Hvozdnice

 

Obec Hvozdnice je od Hradce Králové vzdálena 10 km, což je asi 17 minut cesty autem směrem na Kuleny, Hřibsko a Hvozdnice.

Auto zaparkujeme někde v těchto místech: GPS: 50°11’35.027″N, 15°42’24.161″E

Odtud se vydáme po asfaltové cestě a asi po 200 metrech zahneme doleva. Dojdeme k Libušině studánce, k altánu a k dětskému hřišti.

Lidé od dávných dob věří, že pramen v Libuššině studánce má léčivou moc. Říká se, že ke studánce chodilo mnoho nemocných a voda jim opravdu pomohla. Jméno dostala po kněžně Libuši, která studánku navštívila a vodou se opláchla a předpověděla, že se voda nikdy neztratí ve studánce a bude mít léčivou moc a dobrou chuť.

Když půjdete dál tak dojdete ke 2 rybníkům: Horní a Dolní Renešák. Jejich rozhloha plochy je 0,22ha a 0,59 ha. Rybníky jsou využívány pro chov ryb.

Zpět se buď můžete vydat stejnou cestou, nebo si zvolit jinou trasu dle mapy.

MAPA

 

 

Další pořádané kulturní akce

Jezero Lhota

Zdroj foto: www.jezero-lhota.cz Jezero Lhota je od Hradce Králové vzdáleno cca 120 km, což je asi hodina a půl cesty autem. Po dálnici do Prahy, pak uhnout směrem na Brandýs nad Labem a na Lhotu. Jezero Lhota je jedno z nejkásnějších přírodních areálů v České republice. Zaparkujte na parkovišti: GPS […]

PROGRAM 2022 RESTAURACE & ZAHRADNÍ AREÁL U LETCŮ HRADEC KRÁLOVÉ

  Těšíme se na Vás v nové sezóně 2022, program budeme postupně doplňovat a rozšiřovat. Doufáme, že nebudeme musetomezovat náš program a konečně odehrajeme celou sezónu dle našich představ.  

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM HRADEC KRÁLOVÉ – PROGRAM

  Navštivte hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové, aktuální program najdete ZDE.

Zpět na novinky