Zpět na novinky Duszniki-Zdrój – lázeňské město v Polsku

 

Z Hradce Králové je toto lázeňské městečko vzdáleno 61km, což je hodinka a 10 minut cesty autem, směrem na Náchod, Kudowa-zdrój a Duszniki-Zdrój. Zaparkujeme na parkovišti, jehož GPS je: 50°23’29.787″N, 16°23’0.126″E. Toto parkoviště se nachází ihned u parku.

V roce 1748 zde proběhl první výzkum minerálních pramenů a v roce 1751 zde proběhla první lázeňská léčba. Duszniki-Zdrój je jedno z významných lázeňských měst. V roce 1826 zde byl vyléčen šestnáctiletý skladatel Fryderyk Chopin.

V parku se nachází Kolorowa Fontanna – jedná se o symbol města a je nejvyšší fontána v Polsku. Fontána tančí v rytmu hudby je podsvícená barevnými světly. Dále v parku najdeme kolonádu, lázeňské divadlo nebo lázeňský pramen Pieniawa Chopina.

Kousek od parku je park s názvem Zielony Staw, který obklopuje jezírko.

Jezdí tu turistický vláček s kterým se můžete podívat do nejkrásnějších koutů městečka Duszniki-Zdrój. Trasa je dlouhá 11km.

V tomto lázeňském městečku najdete širokou nabídku jak v oblasti turistiky, historických památek, rekreace, tak lázeňské péče.

Další pořádané kulturní akce

Rumcajsova lavička v Jičíně

V Jičíně v Lipové aleji vznikla krásná vyřezávaná Rumcajsova lavička. Lavička stojí naproti domku, kde žil dědeček Václava Čtvrtka, stojí naproti s č.p. 139. Lavička je z masivu z třísetletého dubového kmene a je dlouhá 3 metry a 58 centimetrů. Je nejdelší bohatě vyřezávanou lavičkou v Česku. Lavička byla zapsaná […]

Alainova věž

Alainovu věž postavil stavitel Josef Pruvot v roce 1862. Věž je vysoká 13 metrů a je postavena v novogotickém stylu z pískovckových kvádrů a má osmiúhelníkový půdorys. V roce 2014 byla zrekonstruována. Před věží byl vymýcen prostor. Opravil se plášť a střecha věžě i kompletně zdivo. Celé okolí prošlo revitalizací, […]

Tichánkova rozhledna a turistická trasa

Z Hradce Králové na Tichánkovu rozhlednu to je 60 km, což je asi hodinka a 8 minut cesty autem směrem na Hořice, Lázně Bělohrad, Železnici a Tábor. Zaparkujeme přímo u rozhledny na parkovišti, GPS parkoviště: 50°30’33.493″N, 15°22’7.187″E. Rozhledna je z konce 19.století a je na vrchu Tábor (678 m.n.m.), její […]

Zpět na novinky