Zpět na novinky Mladí chtějí čistý Hradec – tak si ho uklízí sami.

Obaly, kelímky, rouškyodpadky hyzdí ulice Hradce Králové během pandemie více než kdy předtím.
O pozitivní změnu se zasazuje skupina mladých dobrovolníků z Hradce Králové, kteří v rámci skupiny Uklidíme Hradec organizují dobrovolné úklidy v ulicích a parcích.

Prvním z nich byly Šimkovysady. „Vadilo nám, že odpadky hyzdí jinak krásný park, ve kterém tráví čas maminky s dětmi a který je domovem spousty zvířat.

Proto jsme na Facebooku vytvořili událost a pozvali pár známých,“ popisují počátky iniciativy autoři myšlenky Uklidíme Hradec.

Velký zájem dobrovolníků motivoval organizátory k uspořádání dalších podobných akcí.

„Další lokalitou bude náplavka u Labe v centru města a pokračovat budeme i nadále,“ dodávají organizátoři.

Zapojit se do dobrovolného úklidu můžete i vy – stačí sledovat skupinu Uklidíme Hradec na Facebooku či Instagramu a dorazit ve správný čas na správné místo.

Další pořádané kulturní akce

HRADECKÁ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOST – POŘÁDÁ

  Srdečně Vás zveme na pořádané akce v červenci 2021.  Více a podrobnější info ZDE

Zřícenina hradu Frymburk a NS skřítka Frymbulína

  Zřícenina hradu Frymburk je od Hradce Králové vzdálena 42km, což je asi 50 minut cesty autem, směrem na Černilov, Dobrušku, Bohdašín a Nový Hrádek. Auto zaparkujeme přibližně zde: GPS: 50°21’26.356″N, 16°14’21.348″E Vydáme se po červené a zároveň zelené turistické značce, po 300 metrech dojdeme ke zřícenině hradu Frymburk.  Od […]

Ze Zemské brány na Pašeráckou lávku a k chatě Rampušák

  Zemská brána se nachází v Bartošovicích v Orlických horách. Z Hradce Králové to je 70km, což je asi hodinka a 20 minut cesty autem, směrem na Třebechovice nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí, Vamberk, Žamberk a Bartošovice v Orlických horách. Zaparkujeme na parkovišti: GPS 50°8’33.941″N, 16°34’47.014″E Z […]

Zpět na novinky