Zpět na novinky Český Hobitín – Orlické hory

 

Český Hobitín je z Hradce Králové zvdálený 45km, což je asi 50 minut cesty autem směrem na Třebechovice pod Orebem, Opočno, Dobruška, Kounov a Šediviny. Adresa je: Šediviny 22, Dobré.

Pro lepší orientaci využijte GPS: 50°17’57.178″N, 16°17’55.915″E

Zaparkovat můžete přímo u zahrady – cesta je do kopce a není zpevněná.

Tuto krásnou Hobití vesničku navrhl i postavil pan Svatoslav Hofman, která stojí na jeho zahrádce. Tohle celé zvládnul během víkendů asi za 6 let. Je velkým fandou filmů Pána Prstenů a Hobita.

Vstupné je dobrovolné – vhazuje se do kasičky. Vesničku můžete navštívit ve všední dny od 14:00 do 18:00 hodin.

Uvidíte zde: tři Hobití nory, obydlí U Sudu, plůtky a zahrádky s květinami a hospůdku Zelený drak.

 

 

 

 

Další pořádané kulturní akce

Vyhlídková věž na Chlumu, rybník Hluboký – Slatiňany

  Z Hradce Králové do Slatiňan to je 41 km, což je asi 37 minut cesty autem, směrem na Pardubice, Chrudim a Slatiňany. Auto zaparkujeme u restaurace Monaco GPS: 49°54’29.585″N, 15°48’8.539″E U restaurace se nachází dětské hriště, my se vydáme dále po asfaltové cestě a napojíme se na zelenou turistickou […]

Jezero Lhota

Zdroj foto: www.jezero-lhota.cz Jezero Lhota je od Hradce Králové vzdáleno cca 120 km, což je asi hodina a půl cesty autem. Po dálnici do Prahy, pak uhnout směrem na Brandýs nad Labem a na Lhotu. Jezero Lhota je jedno z nejkásnějších přírodních areálů v České republice. Zaparkujte na parkovišti: GPS […]

PROGRAM 2022 RESTAURACE & ZAHRADNÍ AREÁL U LETCŮ HRADEC KRÁLOVÉ

  Těšíme se na Vás v nové sezóně 2022, program budeme postupně doplňovat a rozšiřovat. Doufáme, že nebudeme musetomezovat náš program a konečně odehrajeme celou sezónu dle našich představ.  

Zpět na novinky