z Pece pod Sněžkou na Černou horu

Z Hradce Králové to je do Pece cca 72 kilometrů, což je hodina a dvacet minut cesty autem. Z Hradce Králové pojedete na Jaroměř, Dvůr Králové nad Labem, Trutnov, Svoboda nad Úpou, Velkou Úpu až do Pece pod Sněžkou, kde se na rozcestí u hospody na Peci dáte rovně, pojedete kolem autobusového nádraží a dojedete k parkovišti u Zeleného Potoka – GPS: 50°41’22.337″N, 15°43’41.647″E. Cena parkovného na celý den cca 150 Kč.


Husova bouda

Z parkoviště Zelený potok se vydáme po modré turistické značce okolo chat. První větší bouda, kterou narazíme je Žižkova, stoupáme stále výše k Husově boudě.


Pražská bouda

Od Husovy boudy se napojíme na žlutou turistickou značku, která nás po chvilce dovede k Pražské boudě. Dále pokračujeme na Kolínskou boudu – kde vřele doporučujeme ochutnat výbornou domácí kuchyni, polévky i nepasterizované pivko. Pro děti je tu dětský koutek a venku můžete vidět výběh – s ovcema a kozičkama.

Kolínská bouda leží v nadmořské výšce 1.117 m.n.m. v Krkonošském národním parku.


Kolínská bouda

Z Kolínské boudy pokračujem po červené turistické značce, dojdeme na rozcestí – Sedlo pod Kolínskou boudou, kde pokračujeme rovně po červené. Na turistické rozcestí Václavák – Pod Javořím dolem, u vodojemu – odbočte vlevo, kde šipky a ukazatelé odkazují na Černohorské rašeliniště.

Cesta vede po dřevěném chodníku až na vyhlídkovou věž, která je vysoká 6 metrů a byla vybudována v roce 1998. Určtě stojí za to odbočit tu a podívat se na překrásné panorama.


výhled z vyhlídkové věže

Z Vyhlídkové věže se vrátíme krátkou procházkou zpět na původní cestu a pokračujeme dále po červené na Černou boudu. U Černé boudy se napojíme na žlutou turistickou trasu odkazující směr Černá hora.

U Kiosku U staré lanovky se vydáme cestou po dřevěném chodníku, který nás zavede až k rozhledně.

Poté dojdeme až k lanovce Černá hora – Jánské lázně.
Můžeme nasednout na lanovku a nechat se svézt do Jánských lázní, které stojí za shlédnutí. Pokud nechcete pokračovat do Jánských lázní, cesta zpět je stejná.

Cesta tam i zpět je cca 12,4 kilometrů.

Ubytování můžete využít v nedalekém rodinném penzionu Stará Škola.