Zpět na novinky Z pokladů české poezie

V úterý 12.března 2019 přiďte na akci: Z pokladů české poezie. Místo konání. Petrof Gallery, Hradec Králové. Začátek v 19:00 hodin.

Koncertní řada Antonína Petrofa 2019

Ponořte se do hlubin české poezie sestavené z tvorby básníků 1. poloviny 20. století s tematicky odpovídajícím výběrem kompozic českých a světových skladatelů. Večerem vás bude provázet hlas krásné a elegantní Dany Morávkové, jejíž slova budou doplněna klavírním doprovodem miláčka publika Matyáše Nováka.

Cena vstupenky zahrnuje welcome drink a drobné občerstvení.

Vystupující:

  • Dana Morávková
  • Matyáš Novák

Program:
Během koncertu zazní mnohé pyramidální hity od hudebních skladatelů, jako byl Debussy, Bedřich Smetana, Liszt a mnoho dalších. Literární část však bude doprovázena básněmi například od Fráni Šrámka, Jaroslava Seiferta, Jiřího Wolkera a dalších, jež si publikum za ta léta tolik oblíbilo.

Dana Morávková:
Česká herečka, moderátorka, choreografka a bývalá krasobruslařka – to je Dana Morávková. Velice charismatická a ambiciózní žena, která ve svých studijních letech získala hned dva tituly MgA., a to na pražském DAMU a HAMU. Za svůj život hrála i v několika televizních seriálech, pohádkách a divadelních hrách.

Matyáš Novák:
Matyášovou devízou jsou nejnáročnější skladby období romantismu. Publikum si dokáže získat díky úžasnému citu pro gradaci koncertu. Zejména při interpretaci tvorby Ference Liszta nechá naplno vyniknout svou technickou brilanci a preciznost. Proto není divu, že je vítězem tolika významných klavírních soutěží po celém světě.

více info

Další pořádané kulturní akce

Hradec Králové – bezpečné město 2019

Ve středu 29.června 2019 přijďte na Hradec Králové – bezpečné město 2019. V čase od 9:00 do 13:00 hodin Městská policie Hradec Králové ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové, KMS Střed města a KMS Střed města – historické centrum, se složkami IZS, Armádou ČR a dalšími spolupracujícími subjekty pořádá […]

S HŮLKAMI NORDIC WALKING I BEZ NICH

Přijďte si v klidu a pohodě zasportovat a protáhnout svá těla ve čtvrtek 30.května 2019 s akcí nazvanou S hůlkami Nordic Walking i bez nich. odchod v 15 hodin z konečné MHD Nový HK více info    

Trabantem tam a zase zpátky

31.května 2019 Vás zveme do Bio Central na: Trabantem tam a zase zpátky Velká cesta kolem světa končí! Poslední výprava uzavírá cesty žlutých trabantů napříč kontinenty ve velkém stylu. V týmu tentokrát není žádná žena a putování smečky mužů v čele s cestovatelem Danem Přibáněm nabírá často divoké obrátky. Žlutý […]

Zpět na novinky