Zpět na novinky Z pokladů české poezie

V úterý 12.března 2019 přiďte na akci: Z pokladů české poezie. Místo konání. Petrof Gallery, Hradec Králové. Začátek v 19:00 hodin.

Koncertní řada Antonína Petrofa 2019

Ponořte se do hlubin české poezie sestavené z tvorby básníků 1. poloviny 20. století s tematicky odpovídajícím výběrem kompozic českých a světových skladatelů. Večerem vás bude provázet hlas krásné a elegantní Dany Morávkové, jejíž slova budou doplněna klavírním doprovodem miláčka publika Matyáše Nováka.

Cena vstupenky zahrnuje welcome drink a drobné občerstvení.

Vystupující:

  • Dana Morávková
  • Matyáš Novák

Program:
Během koncertu zazní mnohé pyramidální hity od hudebních skladatelů, jako byl Debussy, Bedřich Smetana, Liszt a mnoho dalších. Literární část však bude doprovázena básněmi například od Fráni Šrámka, Jaroslava Seiferta, Jiřího Wolkera a dalších, jež si publikum za ta léta tolik oblíbilo.

Dana Morávková:
Česká herečka, moderátorka, choreografka a bývalá krasobruslařka – to je Dana Morávková. Velice charismatická a ambiciózní žena, která ve svých studijních letech získala hned dva tituly MgA., a to na pražském DAMU a HAMU. Za svůj život hrála i v několika televizních seriálech, pohádkách a divadelních hrách.

Matyáš Novák:
Matyášovou devízou jsou nejnáročnější skladby období romantismu. Publikum si dokáže získat díky úžasnému citu pro gradaci koncertu. Zejména při interpretaci tvorby Ference Liszta nechá naplno vyniknout svou technickou brilanci a preciznost. Proto není divu, že je vítězem tolika významných klavírních soutěží po celém světě.

více info

Další pořádané kulturní akce

Hamburgerový týden z trhaného masa v Hostinci U Dvořáků v Hradci Králové !

  Srdečně Vás zveme od pátku 22.dubna do neděle 31.dubna 2019 na Hamburgerový týden  z trhaného masa do Hostince U Dvořáků v Hradci Králové ! Rezervace na  Tel.:  +420 774 784 318   Dále na Vás čeká pivo  Klenot 10°. Otevírací doba: Po: 10:30 – 22:00 hodin Út: 10:30 – 22:00 […]

FILM MUSIC TOUR 2019

V pondělí 18.března 2019 přijďte na Film Music Tour 2019. Místo konání: Aldis Hradec Králové. Začátek v 19:00 hodin. Jedinečná hudební show FILM MUSIC TOUR, to je původní aranžmá filmové hudby & mohutný zvuk orchestru umocněný vizualizací na obří LED obrazovce s projekcí filmových ukázek a live záběry sólistů – […]

Bylinky na očistu a povzbuzení

Ve středu 20.března 2019 přijďte na přednášku: Bylinky na očistu a povzbuzení. Místo konání: Knihovna města Hradec Králové, Gagarinova 844, Slezské předměstí. Začátek v 17:00 hodin. Po dlouhé zimě je vhodné povzbudit a pročistit organismus. Očistou těla docílíme zářivého vzhledu, získáme dobrou náladu a celkově můžeme vylepšit svůj zdravotní stav. […]

Zpět na novinky