Vyhlídka na Černohorské rašelině

Vyhlídka na Černohorské rašelině se nachází v Krkonoších na nejatraktivnějším místě na černohorské rašelině, přibližně 1 km od Černé hory. Dřevěná hranolová vyhlídka je často nazývána rozhlednou, teda pokud se takto dá této vyhlídce říkat. Vyhlídka, neboli rozhledna, jak chcete, je zastřešená a je součástí naučné stezky – Černohorská rašelina. Historie sahá až do roku 1978 kdy byla vystavěna, ale  v roce 1998 prošla rekonstrukcí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyhlídka se nachází v nadmořské výšce 1 180 a je vystavěna do výšky 6 m, přičemž vyhlídková plošina je umístěna přibližně okolo 3 metrů nad zemí. Po výšlapu 12 schodů na vyhlídkovou plošinu sami usoudíte, že výška 3 metrů nad zemí Vám moc zajímavý pohled nenaskytne, zato s přehledem uvidíte na celou Černohorskou rašelinu. Pokud by Vám chyběl výhled na širší okolí, můžete si dojít na nedalekou rozhlednu na vrchol Černé hory, kde se nachází rozhledna Panorama.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyhlídka je celoročně přístupná a neplatí se žádný poplatek, což znamená že vstupné je nulové. A jak se na vyhlídku dostanete? Jak jsme se již zmínili, kolem  rozhledny vede naučná stezka a dále se můžete na rozhlednu dostat po turistických značkách červené a žluté barvy. Od Sokolské boudy na Černé hoře je to cca 1,5 km. Na vyhlídku je to i snadně přístupné na kole.

GPS: 50°39’38.934″N, 15°45’16.190″E