Trasa Broumovskými stěnami

Broumovské stěny jsou od Hradce Králové vzdáleny cca 69 kilometrů, což je hodinka a 17 minut cesty autem.  Směrem Jaroměř, Náchod, Dolní a Horní Radechová, Hronov, Police nad Metují. Zaparkujeme na parkovišti ve Slavném, jehož GPS je: 50°32’17.081″N, 16°17’23.943″E.

Z parkoviště půjdeme doprava kolem malého rybníčka, kousek po žluté turistické značce až dojdeme k rozcestí Nad Slavným (rozbočka několika turistických tras). My se vydáme po červené turistické značce směrem k vyhlídce do Zaječí rokle. Po krátké prohlídce pokračujeme směrem na vyhlídku Čertova tchýně. Zde na rozcestníku na krátkou dobu vybočíme z trasy, kdy cca po 150 metrech narazíme na skalní útvary nazvané Hřiby a na překrásnou vyhlídku! Určitě stojí za to sejít těchto pár metrů a pokochat se nádherným výhledem na Broumovské stěny.


Skalní útvar Hřiby

Po té se zpět vrátíme na rozcestí Čertova tchýně, kde se zase vydáme po červené turistické značce na rozcestí u Ovčína U Ovčína odbočíme doprava na žlutou turistickou značku, kde nás cca po 300 metrech čeká vyhlídka Modrý kámen, která je ve výšce 686 m.n.m. dále uvidíme Ovčí rokli a Ovčín. Pokračujeme stále po žluté až dojdeme k rozcestí, kde se znovu napojíme na červenou značku odbočující vpravo. Po 1,5 km dojdeme k dalšímu rozcestí s názvem Nad Roklí, kde vidíme skalnatý útvar s názvem Pánova věž– zde se vypravíme doprava po červené turistické trase.
Po celou dobu jdeme krásnou přírodní cestou, lemující skalnaté útvary Broumovských stěn.

Po dalším 1 km dojdeme na rozcestí U Supího hnízda, kde po pravé straně uvidíme zajímavý skalní útvar s názvem Starosta a vyhlídku Supí hnízdo.  Odtud pokračujeme stále po červené. Krátce před dalším rozcestím můžeme po pravé straně vidět skalní útvar Sova. Po necelých 20 metrech narazíme na rozcestí nad Kovářovou roklí – pokračujeme rovně po červené. Míjíme tyto skalní útvary po pravé straně: Bumbrlíček, Ležící mnich, Želva, Kočka, Mušle. Po levé straně můžeme odbočit na vyhlídku s názvem Skalní Divadlo.


Skalní útvar Bumbrlíček a Želva


Držíme se stále po červené značce až dojdeme k turistické chatě Hvězda. Zde se můžeme občerstvit i naobědvat v restauraci. Otevírací doba chaty je středa až neděle od 11:00 hodin!


Chata Hvězda

Od kamenného rozcestníku na Hvězdě se vydáme po zelené a krátce i po červené turistické značce – směrem Hvězda – parkoviště. Zde je možné druhé parkoviště – pokud neparkujete ve Slavným. Ještě než dojdeme na parkoviště odbočujeme po zelené doleva směrem k hornímu rozcestí Kovářova rokle.

Odtud stále po zelené na námi již známé rozcestí U Supího hnízda, kde se napojíme na cestu, kterou jsme přišli. Stále pokračujeme po červené značce až parkoviště.

Turistická trasa ZDE

Celková délka trasy je 11 km, což je 2 a půl hodiny chůze bez přestávky.