Zpět na novinky SUZI QUATRO, OLYMPIC, TURBO

V pátek 15.září 2017 přijďte na koncert: Suzi Quatro, Olympic, Turbo. Místo konání: Výrava u Hradce Králové. Začátek v 18:00 hodin.

    • Cena předprodej: 515,- (do 30.6.) 615,- (do 15.9.)
  • Cena na místě: 700 Kč

Trojkoncert legend 20 let open air

Suzi Quatro se svou skupinou u nás vystoupí exkluzivně na jediném koncertu v tomto roce v České republice a to společně se skupinami Olympic a Turbo v rámci ukončení jubilejní dvacáté sezóny letního parketu.

Obsazení Suzi Quatro „basová kytara, zpěv“, Andy Dowding  „bicí“, Tim Smith „solová kytara“ , Rey Kebb „klávesy“ , Ray Beayes  „saxofon“, Toby Guckelhorn „pozoun“, Dick Hanson „trubka“.

Suzi Quatro je americká hudebnice, zpěvačka, textařka, producentka, herečka, básnířka a tvůrčí a rádiová moderátorka. Je to celosvětová rocková legenda, která již prodala 55 milionů nahrávek.
Narodila se v Detroitu a vyrůstala v hudebně založené rodině, kde se učila hře na klavír a bicí. Od útlého věku hrávala s otcovou jazzovou kapelou „The Art Quatro Trio“. Během svého prvního veřejného vystoupení hrála s touto skupinou na bonga již v osmi letech.
Ve čtrnácti založila se svou sestrou dívčí rockovou kapelu „The Pleasure Seekers“, která později nahrála tři singly.

 

V roce 1971 se Suzi přestěhovala do Anglie, kde pracovala s věhlasným producentem Mickiem Mostem. Poprvé se dostala do podvědomí britské veřejnosti jako vedlejší aktérka po boku kapely Thin Lizzy během prvního celostátního turné kapely Slade po Velké Británii. V roce 1972 vydala Suzi jako sólo umělkyně svůj první singl „Rolling Stone“, který se stal hitem číslo jedna na žebříčku v Portugalsku. V následujících několika letech vydala řadu hitů včetně hitů číslo jedna „Can the Can“ a „Devil Gate Drive“. Ačkoli se Suzi těšila masivnímu prodeji nahrávek po celém světě, na domácí scéně v USA byla známá hlavně díky roli basistky Leather Tuscadero v kultovním televizním seriálu „Happy Days“.
V osmdesátých letech obohatila Suzi svoji hereckou kariéru v epizodách „Minder“ a „Dempsey and Makepeace“. V roce 1986 se objevila jako Annie Oakley v představení divadelního uskupení West End s názvem „Annie Get Your Gun“. V roce 1991 byla spoluautorkou hudby a textů hudební show „Tallulah Who?“, kde hrála i titulní roli. Ohlas kritiky na toto dílo byl velmi pozitivní.

 

V roce 1986 se Suzi připojila ke skupině známých hudebníků, s nimiž nahrála pro BBC Children In Need singl „Heroes“ a v roce 1987 se podílela i na singlu pro charitu Ferry Aid „Let It Be“. Její charitativní práce zahrnuje aktivní účast v kampani „Rock Against Cancer“ (Rockem proti rakovině). V roce 1988 moderovala svoji vlastní chat show „Gas Street“, která se vysílala celý rok na ITV. V roce 1989 byla jednou z prvních rock´n´rolových umělců, kteří navštívili Rusko. Během šestitýdenního turné tam vystoupila před půl milionem lidí.
V roce 1999 odstartovala Suzi svoji kariéru v rádiu, když spustila sérii týdenních programů a speciálních dokumentů pro BBC Radio 2. V roce 2006 byla na cenách Sony Music nominována na hudební moderátorku roku a i nadále zůstala velmi oblíbenou mezi posluchači radia díky moderování pronikavých a podmanivých pořadů. Jejím aktuálním a zároveň nejpopulárnějším rádiovým seriálem je Quatrophonic.

 

Suzi je držitelkou ceny „Woman of Valour“ (Chrabrá žena) od organizace „Musicians for Equal Opportunities for Women“ (Muzikanti za rovná práva žen). V roce 2013 byla uvedena do síně slávy michiganských rock´n´rolových legend a později téhož roku se přehoupl prodej jejích nahrávek přes 50 milionů.

V roce 2013 vystoupila Suzi poprvé po více než třiceti letech v USA na hudebních cenách v Detroitu, kde obdržela cenu uznání za celoživotní úspěch. Suzi i nadále každoročně vystupuje živě na více než stovce koncertů a show po celém světě.

Naše univerzita měla možnost se Suzi nějakou dobu spolupracovat. Suzi vyjádřila zájem i nadále spolupracovat s naši univerzitou na řadě projektů, hlavně pak na kurzu populární hudby pro naše vysokoškoláky a na našem pokračujícím projektu hudební terapie. Jakožto adoptovaná východoangličanka a celosvětově uznávaná talentovaná průkopnice na dříve převážně mužské scéně bude Suzi inspirativním vzorem všem našim studentům.

Další pořádané kulturní akce

S PYDLOU V ZÁDECH – Filharmonie Hradec Králové

V pondělí 26.února 2018 přijďte na divadelní představení: S Pydlou v zádech. Místo konání: Filharmonie Hradec Králové. Začátek v 19:00 hodin. PŘELOŽENÉ PŘEDSTAVENÍ Z 15.1. 2018! VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI NEBO JE LZE VRÁTIT DO 31.1. 2018 V MÍSTĚ ZAKOUPENÍ. AGENTURA ŽIDEK SE VŠEM VELICE OMLOUVÁ ZA ZPŮSOBENÉ KOMPLIKACE! S […]

PARTIČKA – Aldis Hradec Králové

V úterý 27.února 2018 se koná v Aldisu v Hradci Králové skvělá improvizační show tak jak ji všichni známe PARTIČKA. Začátek ve 20:00 hodin. Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Michal Novotný, Dano Dangl a Marián Čurko vždy všechny rozesmějí.   Více infromací o akci – https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/akce/particka-divadelni-predstaveni-109999.

Grand restaurant festival – restaurace Aquarium Hradec Králové

Naše restaurace Aquarium v Hradci Králové se účastní Grand restaurant festivalu. Ochutnáte dokonalé snoubení toho nejlepšího z naší vyhlášené kuchyně. 1. Kachní prsa sous-vide s foie gras, zelí z červené řepy, čekanka s pampeliškovým medem, dýňové přesňáky 2. Pošírovaný filet tresky, květákové pyré s citronovou šťávou, ratte brambory, granátové jablko, […]

Zpět na novinky