Zpět na novinky SUZI QUATRO, OLYMPIC, TURBO

V pátek 15.září 2017 přijďte na koncert: Suzi Quatro, Olympic, Turbo. Místo konání: Výrava u Hradce Králové. Začátek v 18:00 hodin.

    • Cena předprodej: 515,- (do 30.6.) 615,- (do 15.9.)
  • Cena na místě: 700 Kč

Trojkoncert legend 20 let open air

Suzi Quatro se svou skupinou u nás vystoupí exkluzivně na jediném koncertu v tomto roce v České republice a to společně se skupinami Olympic a Turbo v rámci ukončení jubilejní dvacáté sezóny letního parketu.

Obsazení Suzi Quatro „basová kytara, zpěv“, Andy Dowding  „bicí“, Tim Smith „solová kytara“ , Rey Kebb „klávesy“ , Ray Beayes  „saxofon“, Toby Guckelhorn „pozoun“, Dick Hanson „trubka“.

Suzi Quatro je americká hudebnice, zpěvačka, textařka, producentka, herečka, básnířka a tvůrčí a rádiová moderátorka. Je to celosvětová rocková legenda, která již prodala 55 milionů nahrávek.
Narodila se v Detroitu a vyrůstala v hudebně založené rodině, kde se učila hře na klavír a bicí. Od útlého věku hrávala s otcovou jazzovou kapelou „The Art Quatro Trio“. Během svého prvního veřejného vystoupení hrála s touto skupinou na bonga již v osmi letech.
Ve čtrnácti založila se svou sestrou dívčí rockovou kapelu „The Pleasure Seekers“, která později nahrála tři singly.

 

V roce 1971 se Suzi přestěhovala do Anglie, kde pracovala s věhlasným producentem Mickiem Mostem. Poprvé se dostala do podvědomí britské veřejnosti jako vedlejší aktérka po boku kapely Thin Lizzy během prvního celostátního turné kapely Slade po Velké Británii. V roce 1972 vydala Suzi jako sólo umělkyně svůj první singl „Rolling Stone“, který se stal hitem číslo jedna na žebříčku v Portugalsku. V následujících několika letech vydala řadu hitů včetně hitů číslo jedna „Can the Can“ a „Devil Gate Drive“. Ačkoli se Suzi těšila masivnímu prodeji nahrávek po celém světě, na domácí scéně v USA byla známá hlavně díky roli basistky Leather Tuscadero v kultovním televizním seriálu „Happy Days“.
V osmdesátých letech obohatila Suzi svoji hereckou kariéru v epizodách „Minder“ a „Dempsey and Makepeace“. V roce 1986 se objevila jako Annie Oakley v představení divadelního uskupení West End s názvem „Annie Get Your Gun“. V roce 1991 byla spoluautorkou hudby a textů hudební show „Tallulah Who?“, kde hrála i titulní roli. Ohlas kritiky na toto dílo byl velmi pozitivní.

 

V roce 1986 se Suzi připojila ke skupině známých hudebníků, s nimiž nahrála pro BBC Children In Need singl „Heroes“ a v roce 1987 se podílela i na singlu pro charitu Ferry Aid „Let It Be“. Její charitativní práce zahrnuje aktivní účast v kampani „Rock Against Cancer“ (Rockem proti rakovině). V roce 1988 moderovala svoji vlastní chat show „Gas Street“, která se vysílala celý rok na ITV. V roce 1989 byla jednou z prvních rock´n´rolových umělců, kteří navštívili Rusko. Během šestitýdenního turné tam vystoupila před půl milionem lidí.
V roce 1999 odstartovala Suzi svoji kariéru v rádiu, když spustila sérii týdenních programů a speciálních dokumentů pro BBC Radio 2. V roce 2006 byla na cenách Sony Music nominována na hudební moderátorku roku a i nadále zůstala velmi oblíbenou mezi posluchači radia díky moderování pronikavých a podmanivých pořadů. Jejím aktuálním a zároveň nejpopulárnějším rádiovým seriálem je Quatrophonic.

 

Suzi je držitelkou ceny „Woman of Valour“ (Chrabrá žena) od organizace „Musicians for Equal Opportunities for Women“ (Muzikanti za rovná práva žen). V roce 2013 byla uvedena do síně slávy michiganských rock´n´rolových legend a později téhož roku se přehoupl prodej jejích nahrávek přes 50 milionů.

V roce 2013 vystoupila Suzi poprvé po více než třiceti letech v USA na hudebních cenách v Detroitu, kde obdržela cenu uznání za celoživotní úspěch. Suzi i nadále každoročně vystupuje živě na více než stovce koncertů a show po celém světě.

Naše univerzita měla možnost se Suzi nějakou dobu spolupracovat. Suzi vyjádřila zájem i nadále spolupracovat s naši univerzitou na řadě projektů, hlavně pak na kurzu populární hudby pro naše vysokoškoláky a na našem pokračujícím projektu hudební terapie. Jakožto adoptovaná východoangličanka a celosvětově uznávaná talentovaná průkopnice na dříve převážně mužské scéně bude Suzi inspirativním vzorem všem našim studentům.

Další pořádané kulturní akce

Podzimní akce 2017 Hostinec u Dvořáků

Podzimní akce 2017  Hostinec u Dvořáků   ( Habrmanova 336,Hradec králové ) 4. – 12.10. Hamburgerový týden 19. – 25.10. Zvěřinové hody 21.10. Podzimní ŠIPKOVÝ turnaj 10. – 19.11. Svatomartinská husička ,kachna a vínečko 24.11. Blues večer – hraje : BLUES MAC 2.12. Retro taneční zábava 70 – 90 léta Hraje […]

Dětské hřiště – Orlice park

  Navštivte dětské hřiště v Orlice Parku v Hradci Králové. Otevírací doba: denně od 9 hod – 20 hod Vstup ZDARMA Orlice park shopping Víta Nejedlého 1063 500 03 Hradec Králové Zdroj: www.orlicepark.cz/cs/10-detske-hriste/  

CUKRÁRNA BOLOGNA s dětským koutkem

  Cukrárna BOLOGNA již od roku 1994 nabízí milovníkům sladkého potěšení široký sortiment cukrářských výrobků pro všechny příležitosti jako jsou svatby, narozeniny, rodinné a firemní oslavy, životní jubilea, vánoční a ostatní svátky apod. Všechny výrobky jsou zhotoveny z kvalitních surovin, jejichž základ tvoří živočišná šlehačka dochucená převážně italskými cukrářskými přísadami, […]

Zpět na novinky