Stezka v oblacích – Dolní Morava

 

Stezka v oblacích se nachází v Dolní Moravě, ta je od Hradce Králové vzdálena 100 km, což je hodinka a 45 minut cesty autem. Vydáte se směrem na Týniště nad Orlicí, Vamberk, Žamberk, Jablonné nad Orlicí, Králíky a Dolní Morava. GPS: 50°9’5.601″N, 16°48’55.182″E

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost Váš sen uskutečnit na Dolní Moravě.

Nachází se poblíž horské chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Kočárky a kola přepravujeme na lanovce zdarma, s kočárkem se pohodlně dostanete až na vrchol stezky po dřevěné lávce.  Samotná stezka je vysoká 55 metrů.

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na stezce několik adrenalinových atrakcí jako odpočinková síť, tzv. „kapka“, tobogán nebo rukáv. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Kapka se nachází na samém vrcholu stezky a je to síť ve výšce 50 metrů, na které stojíte a vidíte dolů. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít parádní 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a několika klopenými zatáčkami.

Ze samého vrcholu stezky se naskýtají dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak lze vidět i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.

KUDY NA STEZKU V OBLACÍCH

CENÍK       PROVOZNÍ DOBA

Zdroj: www.dolnimorava.cz/stezka-v-oblacich