Zpět na novinky PROGRAM FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ

 

ZDE NALEZNETE PROGRAM:  https://www.fhk.cz/123/Koncerty_chronologicky/

Filharmonie v Hradci Králové vznikla v roce 1978 jako Operní orchestr města Hradce Králové. Další názvy v průběhu vývoje byly: Symfonický orchestr Hradec Králové, Státní symfonický orchestr Hradec Králové a od vzniku samostatné České republiky v roce 1993 se orchestr nazývá současným jménem Filharmonie Hradec Králové. Od roku 1991 v orchestru pracoval a vedl ho František Vajnar jako šéfdirigent až do roku 2001. Současným šéfdirigentem Filharmonie Hradce Králové je skladatel a houslista Ondřej Kukal.

FHK vystoupila na podiích významných koncertních síní Evropy (Grosser Musikvereinssaal ve Vídni, Victoria Hall v Ženevě, Queen Elizabeth Hall v Antverpach aj.), účinkovala v Belgii, Francii, Itálii, Německu, Nizozemí, Polsku, Rakousku, Španělsku a Švýcarsku.

Pod vedením Ondřeje Koukala účinkuje Filharmonie Hradec Králové na festivalech Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl, Svatováclavské slavnosti nebo Janáčkovy Hukvaldy. Filharmonie se společně s Českým rozhlasem a rádiem Vltava stala pořadatelem Hudebního festivalu Hradec Králové.

Filharmonii naleznete na této adrese:

Filharmonie Hradec Králové o.p.s.
Eliščino nábřeží 777
500 03 Hradec Králové

KONCERTY

Tel: 495 211 375

fax: 495 211 952

E-mail: fhk@fhk.cz

Zdroj: http://www.fhk.cz/

Další pořádané kulturní akce

Jezero Lhota

Zdroj foto: www.jezero-lhota.cz Jezero Lhota je od Hradce Králové vzdáleno cca 120 km, což je asi hodina a půl cesty autem. Po dálnici do Prahy, pak uhnout směrem na Brandýs nad Labem a na Lhotu. Jezero Lhota je jedno z nejkásnějších přírodních areálů v České republice. Zaparkujte na parkovišti: GPS […]

PROGRAM 2022 RESTAURACE & ZAHRADNÍ AREÁL U LETCŮ HRADEC KRÁLOVÉ

  Těšíme se na Vás v nové sezóně 2022, program budeme postupně doplňovat a rozšiřovat. Doufáme, že nebudeme musetomezovat náš program a konečně odehrajeme celou sezónu dle našich představ.  

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM HRADEC KRÁLOVÉ – PROGRAM

  Navštivte hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové, aktuální program najdete ZDE.

Zpět na novinky