Peklo Čertovina, Hlinsko

Peklo Čertovina je od Hradce Králové vzdáleno 66km, což je asi hodina cesty autem směrem na Pardubice, Chrudim, Nasavrky a Hlinsko. GPS: 49°46’35.856″N, 15°56’45.226″E

V České republice byl otevřen světový unikát – PEKLO, který nemá v Evropě ani jinde na světě obdoby. Naleznete ho nedaleko Hlinska v Čechách v obci Čertovina.

Jedná se naprosto výjimečnou stavbu, která sahá až do  hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky metrů chodeb a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry.

Stavba svým charakterem připomíná obří převrácenou  loď o délce 65 metrů a šířce 14 metrů. K této stavbě se váže legenda, která praví, že v roce 666 se plavili čerti na pekelném korábu a pátrali po hříšných duších. Jedné noci je však zastihla ukrutná bouře a celý koráb převrátila dnem vzhůru. Lucifer vzal své ohromné vidle, zapíchl je přímo před příď převrženého korábu a pronesl: „Peklo nikdy nebude mířit k nebesům!“. Přikázal všem chlupáčům kutat a kopat, až si vykopali svoje PEKLO. A hříšné duše na pozemském světě, které se nebály poblíž usídlit, nazvali toto místo Čertovina.

V útrobách stavby naleznete mimo zmiňovaného podzemního labyrintu i restauraci s kapacitou 200  míst a přilehlou terasou, Luciferovo doupě, prodejnu suvenýrů, hernu, vinárnu, minipivovar.

Celý projekt je určen pro všechny věkové kategorie, kde naleznete zábavu ve formě hraného programu živými herci (čerty), slovy naprosto nepopsatelná atmosféra.

Za zmínku také stojí, že zde v květnu 2017, natočil Zdeněk Troška svoji novou pohádku Čertoviny.

O pekle se prostě nedá vyprávět, peklo se musí zažít!

 

AKCE      CENÍK, OTEVÍRACÍ DOBA

REZERVACE PROHLÍDKY

 

Adresa:
Peklo Čertovina
Medkovy kopce 35
539 01, Hlinsko v Čechách

Peklofon: +420 468 005 005
E-mail: info@peklocertovina.cz

www.peklocertovina.cz