Nafukovací bludiště na vrcholu Čertovy hory

 

Pokud pojedete do Harrachova, určitě s dětmi navštivte nafukovací bludiště, které se nachází na vrcholu Čertovy hory. Harrachov je od Hradce Králové vzdálený 96 km, což je asi hodinka a půl cesty autem. Směrem na: Hořice, Nová Paka, Jilemnice, Jablonec nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou a Harrachov. Pro lepší orientaci využijte

GPS: 50°46’21“ N, 15°25’32“ E 

Lanovou dráhou můžete vyjet až na Čertovu horu – aktuální info ohledně lanovky ZDE

V letní sezóně je hned vedle lanovky dětský park a moderní samoobslužná restaurace. Dětský park má obří nafukovací trampolínu, dřevěný prolézací hrad a další atrakce. Na vrcholu Čertovy hory jsou ze dřeva vyřezané sochy a nafukovací bludiště.

Hned vedle horní stanice lanovky z Harrachova na Čertovu horu v nadmořské výšce 1022 m vzniklo zásluhou Ski areálu Harrachov největší nafukovací bludiště s největším výhledem v Česku. Labyrint má rozměry 11×11 metrů a je 1,8 metrů vysoké. Délka chodbiček v bludišti je 105 metrů. Návštěva bludiště je pro návštěvníky zdarma a cestu k němu lze výrazně zkrátit použitím lanové dráhy.  V provozu je tento labyrint každý den v letní sezoně provozu harrachovské čtyřsedačkové lanovky. Bludiště je skvělým zpestřením pobytu v Harrachově pro děti i dospělé.

Z Čertovy hory se můžete vydat po různých turistických trasách.