Litomyšlení – Dětský program pro Zámecké návrší

 

Litomyšl je od Hradce Králové vzdálena 56 km, což je necelá hodinka cesty autem, směrem na Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl. Pro lepší polohu využijte GPS: 49°52’22.857″N, 16°18’49.579″E

Na Litomyšlení narazí návštěvník v konírně, ve stanu před kavárnou, v zámeckém parku, v kostele Nalezení sv. Kříže, ale také v Regionálním muzeu nebo přímo na zámku. Jednotlivá zastavení propojují objekty Zámeckého návrší. Při vašem putování navštívíte bludiště historií zámku, školu rytířů a dvorních dam, poznáte život na zámku, zábavu v zámecké zahradě nebo se vydáte vzhůru k andělům.

Dětským programem „Litomyšlení“ návštěvníky provede pracovní list s mapkou a úkoly k jednotlivým zastavením. Pracovní listy je možné získat v IC, na pokladně v Piaristickém chrámu, v muzeu, v zámecké pokladně, v rodném bytě Bedřicha Smetany nebo v bludišti historií zámku v bývalé zámecké konírně. Vyplněný pracovní list odevzdejte na pokladně v Piaristickém chrámu a získáte speciální bonus.

Většina částí programu je návštěvníkům přístupná zcela zdarma. Pouze v regionálním muzeu a v rodném bytě Bedřicha Smetany je dětský program součástí expozice, která je zpoplatněná dle ceníku těchto institucí a řídí se také jejich otevírací dobou.

Otevírací doba:

Duben – květen – svátky a víkendy – 10:00 – 16:00 hodin

Červen – září – PO – NE – 10:00 – 18:00 hodin

Říjen – svátky a víkendy – 10:00 – 16:00 hodin

Vstupné

S výjimkou expozic v Regionálním muzeu Litomyšl a v rodném bytě Bedřicha Smetany zdarma.

Kontakt

Helena Marie Hendrych

e-mail: info@zamecke-navrsi.cz
telefon: +420 727 878 444
Adresa: Jiráskova 133, 570 01 Litomyšl