Brand – Lesní rekreační areál -Svitavy

 

Brand – lesní rekreační areál Svitavy je od Hradce Králové vzdálený 75 km, což je asi hodinka a 15 minut cesty autem, směrem na Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl a Svitavy.

Pro lepší orientaci využijte GPS: 49°46’38″N 16°27’9″E

Projekt vychází vstříc společenskému trendu zvyšování významu zdravého životního stylu. Cílem je poskytnout návštěvníkům široké spektrum sportovních, rekondičních a naučných aktivit ve zdravém přírodním prostředí. Oblast Brandu za rybníkem Rosnička je pro tyto funkce svojí polohou a charakterem ideální.

Venkovní posilovna
Je umístěna v lesíku za bývalým písníkem u rybníka Rosnička. Je určena pro dospělé a sportovce, ale také pro starší děti a seniory.

Fitness stezka
Má délku téměř 2 km a obsahuje deset stanovišť s jednoduchými cvičebními prvky vyrobenými z akátového dřeva. Je více zaměřena na rodinné cvičení zábavnou formou, podporuje i dovednostní cviky v přeskocích, chůzi po kladině a podobně.

Cyklostezka
Je vedena výhradně lesem. Nenáročný výškový profil ji předurčuje rodinám s dětmi. Pro ty nejmenší budou stoupání vydatným tréninkem. Cyklostezka je téměř 12 km dlouhá, je možné ji však zkrátit na 7 nebo 2,6 km.

Prodloužení naučné stezky „K pramenům řeky Svitavy“
Součástí každé ze šesti nových naučných tabulí je interaktivní prvek, který zejména dětem zpříjemní cestu. Nová trasa návštěvníky zavede až k zatopenému písníku, který je v této oblasti významným a zajímavým krajinným prvkem.

Památník včelích matek  

K památníku vzdálenému asi 5 km od centra města se dostanete po modré turistické značce. Místo připomíná téměř zapomenutou včelařskou tradici
v regionu s ojedinělou architekturou a je zajímavým turistickým cílem pro všechny věkové skupiny.

 

Virtuální prohlídka

Trasa pro vozíčkáře

Terénní trasy pro vozíčkáře se podle obtížnosti rozdělují do tří stupňů obtížnosti, svitavský okruh je středně náročný a je tedy označen jako červený. Délka okruhu se dá ruzně kombinovat přičemž nejdelší varianta může být až 12 km dlouhá.

  • Přístupné trasy – modré jsou určena pro méně zdatné vozíčkáře, vozíčkáře bez doprovodu, handbiky a elektrické vozíky. Trasy jsou bez stoupání, v krátkých úsecích max. 8 %, příčný sklon max. 2 %, maximální stupeň je 2 cm.
  • Částečně přístupné trasy – červené jsou určeny pro zdatné vozíčkáře, vozíčkáře s doprovodem, handbiky a elektrické vozíky. Stoupání tras je do 6 %, v krátkých úsecích až 12 %, příčný sklon max. 4 %, maximální stupeň je 5 cm.
  • Obtížně přístupné trasy – černé jsou určeny pro vozíčkáře s doprovodem a terénní elektrické vozíky. Stoupání tras je do 12 %, místy až 20 %, příčný sklon max. 6 % a výšky stupně max. 7 cm.

ZDROJ: http://www.ic.svitavy.cz/cs/m-324-brand/