Podnikám v HK

Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

Katedrály – výstava

Již první dny nového roku 2019 se můžete zastavit v prostorách PETROF Gallery a spatřit zde tvorbu umělkyně Michelle Maštalířové. Výstava „Katedrály“ zkrášlí stěny hudební kavárny a v PETROF Showroomu podnítí krásu akustických nástrojů značky PETROF. Nechte se inspirovat uměním, v kulturním a obchodním centru PETROF Gallery to jde samo! Srdečně vás zveme!

Michelle Maštalířová:

Jmenuji se Michelle Maštalířová. Již od malička jsem měla jasno v tom, co bych ráda v životě dělala, chtěla jsem být umělkyně. A to se mě drží do teď. Pamatuji si, že mé první vysněné povolání bylo švadlena a potom malířka. Asi jsem se podvědomě inspirovala mým pradědečkem, který maloval a jehož obrazy má babička s dědou doma vystavené. Už od první třídy jsem navštěvovala Lidovou školu umění a pak má cesta pokračovala na Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze na obor Užitá malba. Na střední škole jsem zkoušela různé metody umění a zaujala mě počítačová grafika. Proto jsem pak začala studovat Interaktivní grafiku na Vyšší odborné škole Václava Hollara. Postupem času jsem ale zjišťovala, že to nebude obor pro mě. Chyběl mi kontakt s tím, co jsem vytvářela a tak jsem studium ukončila a přestoupila na Vyšší uměleckoprůmyslovou školu, na obor Malba a přidružené techniky. Tento rok absolvuji a jsem nadmíru spokojená. U stojanu a plátna jsem doma. Jsem ale ráda, že jsem mohla nahlédnout i do, pro mě technického světa, počítačové grafiky, myslím, že i když se tomu v budoucnu nejspíš věnovat nebudu, tak to pro mě bylo velkým přínosem.

Ráda maluji, kreslím, v posledních několika letech také šiji a maluji na textil. Nechávám se inspirovat okolním světem, především přírodou, protože jsem vášnivá turistka. Mým momentálním tématem, kterému se věnuji, je průhled kaleidoskopem. Kaleidoskop je pro mě naprosto fascinující záležitost, dokázala bych do něj koukat hodiny a stejně by mě nepřestávala bavit magie těch tří sklíček a obrazců, které vytváří. A tak jsem začala tyto obrazce fotografovat a začalo mě to velmi bavit. Ty průhledy, které mě osloví nejvíce maluji na plátna. Nejraději mám malé formáty, ale nebráním se třeba i metrovému plátnu a mou oblíbenou technikou je akryl. Své obrazy maluji hlavně pocitově, každý obrazec mi připomíná něco jiného a atmosféru toho, co mi připomíná, se snažím do obrazu vdechnout. Ale v jednom se všechny shodují, pohled do kaleidoskopu je pro mě jako pohled do neznámého světa. Světa plného majestátných budov a příjemné energie. Budu ráda, když se vám má práce zalíbí a popustí uzdu vaší fantazii.

Webová stránka akce
Zahájení:
3.12.2018
Ukončení:
31.3.2019
Místo konání
Petrof Gallery, Hradec Králové

Partnery serveru PodnikamVHK.cz jsou:

Kultura v Hradci Králové? Vydejte se do salónu republiky!

Máte pocit, že jediné město, kde to žije, je Praha? Pokud ano, tak jste pěkně na omylu a kalendář akcí Hradec Králové Vás o tom přesvědčí! Najděte si koncerty, výstavy, divadelní představení a další akce, které Vas zajímají a poznejte tak na vlastní kůżi, jak chutná kultura v Hradci Králově - ve městě, které bylo pro svou skvostnou architekturu a kulturní prvořadost nazváno salónem republiky. Buďte vždy v obraze a nenechte si ujít výjimečně události, které zde na Vás čekají. Tyto stránky jsou pro všechny, které Zajímá nejen kultura v Hradci Králové, ale také katalog fırem či tipy na výlet.

S PodnikamVHK vám už nic neuteče

Přihlašte se k odběru novinek a zůstaňte informováni o nových novinkách.

Copyright © 2012 Podnikamvhk.cz
Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakce zakázáno
Web je provozován na systému Wordpress

TOPlist